תור פרטי לאנדוקרינולוג בתוך ימים ספורים בלבד

תור פרטי לאנדוקרינולוג בתוך ימים ספורים בלבד

ד"ר משה זילבר אנדוקרינולוג

הרצאות בבית דיור מוגן

תוכן עניינים

הרצאות בבית דיור מוגן

הזמנת הרצאות לבתי דיור מוגן מאת ד"ר משה זילבר; אנדוקרינולוג, רופא במקצועו מזה 30 שנים, מחבר ספרי בריאות ומרצה בנושאים רפואיים ובריאותיים.

את ההרצאות ניתן להזמין למועדוני קשישים בכל רחבי הארץ. 

המפגש מועבר בגובה העיניים, בצורה קולחת, הומוריסטית ונטולת 'שפה רפואית יבשה'; כל זאת תוך הקפדה על נושאים ייחודיים ומקוריים, דוגמאות ואנקדוטות הנסמכות על חיי היום-יום וכן עצות פרקטיות ושימושיות.

להלן נושאי ההרצאה, ולצד זאת יצוין כי המזמינים יכולים לבחון אל מול ד"ר זילבר את האפשרות להתאמות המדייקות באופן אישי את קהל היעד, את צרכיו ותחומי עניינו.

מטרתנו היא לייצר שיח פורה ומרתק, להנעים את זמנם של המאזינים והמאזינות בדיור המוגן, וכן להעביר ידע רפואי שימושי וחשוב. 

נושאי ההרצאות

הרצאה בנושא: 'בריאות: סודות השמירה על הנכס היקר ביותר'

האם בריאותינו היא 'גורל משמיים'? או שמא מדובר בבחירה מודעת? התשובה כמובן נמצאת במקום מסוים באמצע, ושליטתנו על בריאותנו טמונה בראש ובראשונה בידע ובמודעות.

לאורכה של ההרצאה, ד"ר זילבר חושף את המאזינים למיתוסים בריאותיים ורפואיים שמיצבו עצמם במרוצת הזמן כ'עובדות'. וכן, ל'קילרים' שונים מהם מוטב יהיה להתרחק מפניהם ויפה שעה אחת קודם.

הרצאת בריאות במיטבה המתאימה לכל מאזין ומאזינה.

הרצאה בנושא: 'הרפואה ברשת: הדרך לגיהינום היא במרחק קליק מכם'

בעידן ובו עומדים לרשותנו מאגרי מידע זמינים ואדירים ברשת האינטרנט, הרי שאין אדם שלא חיפש מענה מידי על בריאותו.

'ד"ר גוגל' כפי שרבים נוהגים לכנותו, מעניק תשובות טובות בחלקן, שגויות בחלקן האחר, ורבות מהן מביאות עמן בשורות איומות (בלשון המעטה).

בהרצאה זו נלמד להבין את טבעו של התוכן הרפואי האינטרנטי; תוכן שלעתים מוטה כיוון שנועד למטרות שיווק, תוכן שלעתים שגוי כיוון שכותבו איננו איש מקצוע.

האם הדבר נכון לכול? וודאי שלא, ובמהלך המפגש נכיר בעצות מעשיות שיסייעו לנו לפסוח מעל ל'מלכודות' ולהסתמך על תכנים רפואיים מקצועיים ומהימנים. 

נושא: 'לרפואה יש אלטרנטיבה. ולבריאות שלכם?'

הרפואה המשלימה מביאה עמה פתרונות טיפוליים שונים מאלו של הרפואה הקונבנציונלית, אשר לעתים עוזרים במקומות בהם הרפואה הקונבנציונלית לא עוזרת מספיק. סימוכין לכך ניתן למצוא בקופות החולים המציעות מערך שלם עבור חבריהן.

לצד זאת, חשוב שתדעו כי ישנן פרקטיקות טיפוליות אלטרנטיביות שאולי מבטיחות פתרון מהיר ואף 'נס', אך בפועל אינן מועילות כלל, וכל שכן מעכבות את קבלתו של טיפול יעיל ונכון.

במפגש זה, נעמוד על ההבדלים שבין הרפואה הקונבנציונלית לאלטרנטיבית תוך התייחסות פרטנית להומאופתיה והאמת שמאחוריה. 

נכיר בנורות אדומות אשר יאותתו לנו על 'מלכודות' ושיאפשרו לנו לצרוך טיפולים אלטרנטיביים באופן שקול ונכון.

נושא: 'על פי בדיקת הדם: כמה זמן נותר לכם?'

אין אדם שאיננו מכיר את גיליון התוצאות המתקבל לאחר בדיקת הדם, אך כמה מאיתנו יודעים כיצד לקרוא אותו?

גם כאן רשת האינטרנט בהחלט ממהרת לתת מענה מדויק בחלקו, ומטרת ההרצאה היא לאפשר 'פענוח עצמי' מדויק הנמסך על ידע רפואי מהימן מטעם ד"ר זילבר.

לאורכו של המפגש, נכיר את סוגי בדיקות הדם, נלמד את יעדיהן, נגדיר מהי חריגה מהנורמה וייתכן ותופתעו לגלות אך גם נלמד שחריגה איננה בהכרח מבשרת רעות. נגבש רף ציפיות נכון ומושכל מן התוצאות וכן נוריד את מפלס החרדה המתלווה לתוצאות הבדיקות.

להרצאה מתלוות שלל עובדות מרתקות על הדם, דבר אשר רק יעורר את סקרנותם של המשתתפים, ויעודד אותם להכיר באופן מעמיק הרבה יותר את הדם הזורם בגופם.

הרצאות בבית דיור מוגן לסוכרתיים

לצד הרצאות הבריאות הכלליות, מתוקף מקצועו כאנדוקרינולוג, ד"ר משה זילבר מציע 2 הרצאות לדיור מוגן אשר ניתן לייעדן עבור סוכרתיים.

נושא: 'סודות הטיפול באינסולין: על מה סוכרתיים נופלים?'

על אף שלאינסולין מעמד מרכזי וחשוב בטיפול במחלת הסוכרת, הרי שהמציאות מראה כי סוכרתיים רבים אינם נהנים מטיפול אפקטיבי ושנכון עבורם.

בהרצאה נכיר את הסיבות השונות לכך לרבות: תוכנית טיפול שאיננה מדויקת לצורכי המטופלים, מינון לא נכון, סוג אינסולין מיושן, הזרקות בתזמונים שאינם נכונים וכיוצא בזאת.

לצד זאת, ד"ר זילבר עושה סדר למאזיניו, תוך התייחסות למגוון מרתק של נושאים: כיצד מבססים אסטרטגיית טיפול נכונה עם אינסולין? לאילו סוכרתיים טיפול באינסולין יהא יעיל יותר ויעיל פחות? מהן הטעויות השגורות בטיפול באינסולין, וכיצד ניתן להימנע מהן?

לצד כל אלו, ההרצאה מתייחסת לפחדים נפוצים המתלווים אל הטיפול וכן לדרכי התמודדות יעילות.

נושא: 'תרופות לטיפול בסוכרת: האם 'מערבבים אתכם?'

בהרצאה זו סוקר ד"ר זילבר את היצע התרופות אשר קיים לסוכרתיים ושאיננו נסמך על אינסולין / לחילופין משולב יחד איתו.

במרוצת הזמן ובעיקר בשנים האחרונות, 'ארגז תחמושת' התרופות אשר מיועד לסוכרתיים התרחב, ועל אף כל זאת, סוכרתיים רבים עודם מציגים מדדים לא מאוזנים. 

לאורכו של המפגש, נבין את הסיבות לכך כשעיקרן הוא אי-מודעות להיצע התרופות החדש וכן שימוש לא נכון בהן.

לצד זאת, ההרצאה עושה סדר רב עבור מאזיניה, ובמסגרתה יוצג היצע התרופות החדש, יוסברו תועלתן של קבוצות תרופות שונות, שילובים נכונים לצד תרופות שאל לנו לערבבן, יובהרו תופעות הלוואי הנפוצות ועוד.

עם סיומה של ההרצאה, יחזיקו משתתפיה בידע חשוב וחיוני לגיבושה של אסטרטגיית טיפול יעילה ואישית; אסטרטגיה הממקסמת את מטרות התרופות ושממעטת את היתכנותן של תופעות הלוואי.

הרצאות לדיור מוגן: הזמן לחקור ולהכיר תחומים חדשים

עבור רבים מדיירי הדיור המוגן, הרי שזהו פרק בחיים ובו ישנם הזמן והיכולת להשקיע בתחומים ובנושאים אותם לא הכירו בעבר או הכירו באופן חלקי בלבד.

נושאי הרצאותיו של ד"ר זילבר אינם מקנים ידע 'כאן ועכשיו' בלבד, וכל הרצאה והרצאה בונה את היסודות בקרב המשתתפים לביצוע מחקר עצמאי להתפתחות אישית; התפתחות בטיפוח אורח חיים בריא יותר, התפתחות בצריכת ידע בריאותי באופן מושכל יותר.

נושאי ההרצאה על סוגיהם מותאמים לבני גיל הזהב ויוצרים שיח פורה ומפגשים מהנים המעבירים את זמנם של הדיירים בנעימים.

מתכונת ההרצאה

את ההרצאות ניתן להזמין כמפגש פרונטלי המתקיים בין כותלי בית הדיור המוגן, או לחילופין במתכונת מקוונת באמצעות תוכנת ה-ZOOM.

יצוין כי ההרצאות הפרונטליות מתקיימות בבתי דיור מוגן בכל רחבי הארץ.

משך ההרצאה במתכונתה הקלאסית עומד על 60 דקות. בהתאם ללוח הזמנים של בית הדיור המוגן, ניתן גם להזמין הרצאה מקוצרת שתתייחס לנושאים פרטניים שיאופיינו מבעוד מועד.

התייעצו עם ד"ר משה זילבר

בחיפושכם אחר הרצאות בבית דיור מוגן, ד"ר זילבר ישמח לענות לשאלותיכם ולהכווינכם אל נושא ההרצאה שידייק את קהל המאזינים והמאזינות.

להזמנת הרצאה או לפרטים נוספים: ואטסאפ 054-8926981

או השאירו פניה: