תור פרטי לאנדוקרינולוג בתוך ימים ספורים בלבד

תור פרטי לאנדוקרינולוג בתוך ימים ספורים בלבד

ד"ר משה זילבר אנדוקרינולוג

הרצאות לגיל השלישי

תוכן עניינים

הרצאות לגיל השלישי

הרצאות לגיל השלישי מאת ד"ר משה זילבר; הרצאות העוסקות במגוון נושאי בריאות שנוגעים בחיי היום יום של כל אחד ואחת מאתנו, זאת לצד הרצאות ייעודיות לסוכרתיים.

ד"ר משה זילבר, אנדוקרינולוג מומחה, בעל וותק של למעלה מ-30 שנים כרופא, סופר ומעביר הרצאות בריאות בגובה העיניים, באופן קולח, סוחף ומשעשע.

לכאורה, האינטרנט גדוש במידע, ביכולתו לענות עבורנו על כל שאלה ושאלה. האמנם? ראשית, אתרים רבים מציעים מידע חלקי בלבד, בשל אי-הבנה מעמיקה, או רצון לפשט, או מסיבות אינטרסנטיות. שנית, התוכן הרפואי מכוון תמיד אל הממוצע, ולכן קשה מאד להשליך ממנו על הצרכים האישיים שלנו. ניסיון כזה עלול לגרור החלטות שגויות, אשר תעלינה לנו בבריאות.

במרוצת הזמן, זיהה ד"ר זילבר את הצימאון הקיים בקרב רבים למידע שאיננו 'קר' או 'שרירותי'. מידע הנכון לאדם המאזין לו, ושמועבר מפיו של גורם מוסמך.

תוכן בריאותי חשוב, בנימה מבדרת ונעימה

ההרצאות משלבות במידה הנכונה והמאוזנת בין התייחסות לנושאים בריאותיים-מדעיים רציניים לכל הדעות, לבין אופן הגשה מפולפל והומוריסטי.

יחד עם בדיחות, אנקדוטות מהחיים ודוגמאות הלקוחות מחייהם של המאזינים, יצאו משתתפי ההרצאה עם ידע מעשי אותו יוכלו ליישם כאן ועכשיו. לא תמצאו בהרצאות אמירות נבובות וציטוטים שחוקים, אלא יתנהל שיח פורה בין ד"ר זילבר לבין כל משתתפי ההרצאה.

התכנים משופעים בנושאים ייחודיים המשמרים את יצר הסקרנות לכל אורכה של ההרצאה. 

גם השפה בה נעשה שימוש בהרצאה היא בגובה העיניים ומעשית (לא "שפה רפואית" יבשה) 

נושאי ההרצאות

באפשרותכם לבחור באחת מן ההרצאות שלהלן, וכן לבחון באופן ישיר עם ד"ר זילבר את האפשרות להתאמה פרטנית עבור קהל המאזינים.

נושא: 'בריאות: סודות השמירה על הנכס היקר ביותר'

מן הצד האחד נכון לומר כי איננו בוחרים את הסוגיות הבריאותיות בהן אנו לוקים, ובטח לבטח שאיננו חפצים בהן. אך לא הכול הוא גורל, ולא הכול נגזר מ'קלפים שחולקו לנו כשנולדנו'.

בהרצאה זו, ד"ר זילבר מנפץ שלל מיתוסים בריאותיים ורפואיים שהלכו והתקבעו כ'עובדות' במרוצת השנים.

לצד זאת, יכירו משתתפי ההרצאה 'קילרים' שונים שדי בכך שנכיר בהם ונדע אותם, כדי שנוכל להרחיק אותם מעלינו ולהעלות על נתיב של בריאות טובה.

נושא: 'הרפואה ברשת: הדרך לגיהינום היא במרחק קליק מכם'

או בכינוי שהפך לו לנפוץ 'ד"ר גוגל'.

אין אדם שלא חיפש תשובות אודות בריאותו ברחבי הרשת. חלקן טובות, חלקן שגויות, חלקן גם פוסקות מידית ובנחרצות כי ימינו ספורים.

בהרצאה זו נלמד להבין את טבעו של התוכן הרפואי האינטרנטי. תוכן שלעתים כללי ואיננו מקנה כל טיפ או עצה ליישום, תוכן שלעתים נשמע דומה לסוגייתנו הבריאותית, אך שונה בתכלית ואף מסכן את בריאותינו. תוכן שבחלק מן הפעמים שגוי או מוטה עקב כתיבתו על-ידי אדם שאיננו איש מקצוע או פרסומו על-ידי גוף מסוים בעל מטרות ויעדים.

בהרצאה זו נלמד להכיר את המלכודות הקיימות בתוכן הרפואי שברשת, נרכוש טיפים מעשיים שימנעו מבעדנו ליפול בפח ונבין כיצד מזהים מקור מידע אמין ומעשי.

נושא: 'לרפואה יש אלטרנטיבה. ולבריאות שלכם?'

כיום קופות החולים מציעות טיפולי רפואה משלימה עבור לקוחותיהן. כמוהן, גם ד"ר משה זילבר איננו מתנגד לרפואה המשלימה שלעתים אכן משלימה את החסר ברפואה הקונבנציונלית המערבית.

עם זאת, הפופולריות הגואה של הרפואה האלטרנטיבית חושפת רבים לטכניקות טיפול וטיפים המצטיירים כבריאים וכל שכן המבטיחים פתרונות מהירים וניסים.

בהרצאה זו, נלמד כיצד לצרוך את שירותיה האמינים והיעילים של הרפואה הטבעית (וישנם גם לא מעט כאלו), ומנגד נכיר במלכודות האורבות לנו בחלקים ממנה ואת הנזקים העלולים להיגרם כתוצאה מכך.

נכיר את ההבדל העמוק הקיים בין הרפואה המערבית לזו האלטרנטיבית, ובמיוחד תהא התייחסות פרטנית לאמת שמאחורי ההומאופתיה, פרקטיקה טיפולית-טבעית אשר הפכה לפופולרית בימינו.

נושא: 'על פי בדיקת הדם: כמה זמן נותר לכם?'

בדיקת דם? הרצאות לגיל השלישי? כיצד ניתן להפוך נושא כה שגור להרצאה אחת שלמה?

רבים מאתנו עורכים בדיקות, חלקן תקופתיות וחלקן לבקשת הרופא; התוצאות גלויות לנו מיד עם פרסומן במשתמש האישי – אך עד כמה אנו באמת מבינים את משמעותן?

מטרת ההרצאה היא לשים סוף ל'פענוח העצמי', וכל שכן כזה הנסמך על המידע הקיים ברשת (אשר רק מעלה את מפלס החרדה, משום שהוא מוטה באופן מובהק לכיוון הפרשנות השלילי).

נלמד להכיר את סוגי בדיקות הדם השונים, מהן המטרות של הבדיקות אליהן אנו נשלחים, נגבש רף ציפיות הגיוני, ונדע מה סביר שנצפה מבדיקת דף ומה לא.

בכוחה של הרצאה זו להוריד דרסטית את מפלס המתח שכן היא מלמדת גם כי חריגה מן הנורמה, איננה בהכרח סימן מבשר רעות על קיומה של מחלה.

לצד כל אלו, ההרצאה מפולפלת בעובדות מרתקות שיגרו לכל אחד ואחת מן המאזינים להכיר את הדם הזורם בגופם יותר טוב.

נושא: 'סודות הטיפול באינסולין: על מה סוכרתיים נופלים?'

על פניו, האינסולין ידוע כטיפול הנפוץ והמתבקש ביותר לסוכרת.

המציאות מלמדת כי סוכרתיים רבים המטופלים באינסולין, למעשה אינם ממצים את הטיפול הנכון והיעיל ביותר עבורם וזאת מסיבות שונות: מינון שגוי, תכנית טיפולים שאיננה מדייקת את צרכי המטופל/ת, אינסולין מסוג מיושן, הזרקות בתזמונים לא נכונים ועוד.

הרצאה זו נועדה לעשות סדר בכול עם מגוון נושאים מרתקים וחשובים: למי השימוש באינסולין מתאים יותר ולמי פחות? מהי האסטרטגיה הנכונה ביותר לטיפול עם אינסולין? אילו טעויות נפוצות קיימות וכיצד ניתן להימנע מהן? אילו פחדים מלווים את המטופלים המשתמשים באינסולין? וכיצד מתמודדים עם אותם פחדים?

הכול כולל הכול יונח כאן על השולחן.

נושא: 'תרופות לטיפול בסוכרת: האם 'מערבבים אתכם?'

ד"ר משה זילבר מציע שתי הרצאות לגיל השלישי בנושא סוכרת, כאשר הראשונה הינה זו המתמקדת באינסולין, והשנייה בוחנת את מגוון התרופות לטיפול בסוכרת שאינן אינסולין.

במרוצת השנים הלך 'ארגז התחמושת' של הסוכרתיים וגדל עם מגוון רחב ומשתנה של תרופות. על אף כל זאת, הרי שסוכרתיים רבים ממשיכים להציג מדדים שאינם מאוזנים.

סיבה אחת היא חוסר מודעות לקיומו של ארגז התחמושת החדש, וסיבה נוספת היא שימוש לא נכון בתכשירים הקיימים.

מטרת ההרצאה היא לעשות סדר בדבר, ובמהלכה יכירו המשתתפים את מנעד התרופות הרחב הקיים כטיפול לסוכרתיים. נכיר את התועלות הקיימות מכל קבוצת תרופות ספציפית וכן מהן תופעות הלוואי הנפוצות. כיצד משלבים בין תרופה לתרופה? ואילו תרופות אסור לערבב כלל?

לאורכו של המפגש, יתוודעו המאזינים והמאזינות לאסטרטגיות טיפול נכונות שימקסמו את יעילותן של התרופות וכן ימעיטו את תופעות הלוואי השונות.

ולסיום – כיצד מתאימים את הטיפול באופן אישי לכל אחד ואחת?

היכן ההרצאה מתקיימת?

באפשרותכם להזמין הרצאות לגיל הזהב המותאמות לכל מתכונת ולכל היקף משתתפים.

נושאי המפגש ואופי העברת הדברים על-ידי ד"ר זילבר, משתלבים נהדר בתור הרצאה לחוגי בית כבילוי עם חברים ובני משפחה, בבתי דיור מוגן ובתי אבות כחלק מפעילויות העשרה, באולמות כנסים לאירועים מרובי משתתפים ועוד.

חשוב לציין כי ניתן להזמין הרצאות בזום לגיל השלישי המאפשרות לכל הנוכחים והנוכחות ליהנות ממפגש המשודר בשידור חי, ובמהלכו יכולים הצופים להשתתף ולשאול שאלות, כל זאת ללא כל צורך להתנייד.

מהו משך ההרצאה?

בעיקרון, משך ההרצאה הוא גמיש ומותאם לרצון הלקוח.

הניסיון מראה כי זמן אופטימלי עומד על 60 דקות, מה שמחד גיסא מאפשר העברה של מספיק תוכן איכותי, ומאידך לא מתיש את קהל המאזינים.

יודגש כי ניתן לקצר את משך ההרצאה, ולארוך התאמות לאילוצים שונים דוגמת לו"ז מצד המארגנים, אי-יכולתם של באי המפגש לנכוח לאורך 60 דקות מלאות וכיוצא בכך.

האם ניתן לשלב בין ההרצאות?

כן,

בהרצאות לגיל הזהב, הרי שלעתים עולה הצורך מצד המשתתפים / המארגנים לשלב בין נושאים רלוונטיים כגון צריכת תוכן אינטרנטי רפואי באופן מבוקר ומושכל לצד התייחסות פרטנית לסוכרתיים.

כל ההתאמות ושילובי הנושאים הינם ברי-ביצוע, ואפשריים בהחלט.

התייעצו עם ד"ר משה זילבר

מתלבטים באיזו הרצאה לגיל השלישי לבחור? מעוניינים לקבל פרטים נוספים על הרצאה מסוימת? או לבחון כיצד ניתן לייעד הרצאה עבור קהל מסוים?

בכל שאלה והתייעצות, ניתן ליצור עם ד"ר משה זילבר קשר טלפוני ישיר או להשאיר פניה באתר לקבלת שיחה חוזרת. 

להזמנת הרצאה או לפרטים נוספים: ואטסאפ 054-8926981

או השאירו פניה: